NYÍREGYHÁZI GÖLLESZ VIKTOR SZAKISKOLA, ÁLTALÁNOS ISKOLA ÉS EGYSÉGES GYÓGYPEDAGÓGIAI MÓDSZERTANI INTÉZMÉNY

vasárnap, január 23, 2022

SZAKMAI GYAKORLAT SPANYOLORSZÁGBAN

 

Iskolánk lehetőséget kapott, hogy egy konzorcium tagjaként részt vegyünk egy Erasmus+ szakmai gyakorlaton a spanyolországi Motrilban. Tanulóink, Bodor Barbara és Fekete János egy székesfehérvári és egy egri szakiskola diákjaival együtt az Aprosmo egyesület hatalmas fóliasátraiban és kertészeti árudájában gyakorolhatta szakmáját, de kivették részüket az aktuális parkgondozási feladatokból is. A fogadó intézmény színvonalas, a piaci kihívásoknak megfelelő termelő üzemeiben elsősorban mentálisan sérült embereket foglalkoztat, hogy előmozdítsa a célcsoport társadalmi integrációját, önálló életvitelét.

   

Motril a Földközi-tenger partján fekvő kisváros. Sajátos, már-már trópusi klímájának köszönhetően tele van egzotikus növényekkel és gyümölcsökkel, különleges parkokkal. Tanulóink nemcsak a munkahelyen, hanem a szabadidős tevékenységek során is rendkívül sok új, szakmájukhoz kapcsolódó ismerettel gazdagodtak, miközben megismertek és megszerettek egy idegen kultúrát.

GALÉRIA MEGTEKINTÉSE